Utrudnienia w dojeździe do salonu!

dodano: 29.06.2020

Droga Krajowa nr 86 (DK86, ul. Pszczyńska) - na wysokości Giszowca została zamknięta w sobotę ze względów bezpieczeństwa w dwóch kierunkach - zarówno w stronę Tychów, jak i w stronę Sosnowca. Ulewne deszcze, które spadły w nocy z piątku na sobotę naruszyły nasyp, na którym znajduje się wiadukt. Konieczne stało się wyznaczenie objazdów - opis najważniejszych relacji poniżej.

 

Najważniejsze informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu:

DK86 na wysokości Giszowca (ul. Pszczyńska) zostaje zamknięta do odwołania w obie strony (odcinek nad pierwszym wiaduktem za węzłem Murckowskim - nad linią kolejową)

Zalecamy dojazd do salonu od Brynowa - ulicą 73 Pułku Piechoty

Otwarty dla ruchu pozostaje przejazd pod DK86 (łączący ul. Kolistą z 73 Pułku Piechoty).

Otwarty pozostaje dojazd z Tychów drogą DK86 do Murcek / Giszowca (istnieje możliwość prawoskrętu w Kolistą) / Kostuchny.

RUCH LOKALNY do Murcek / Giszowca - od strony Sosnowca / centrum Katowic - może odbywać się przez Szopienice/Zawodzie - w kierunku na Nikiszowiec (wzdłuż ul. Szopienickiej) lub z ul. Murckowskiej (DK86) - poprzez ul. Gospodarczą/Górniczego Dorobku - na Nikiszowiec - dalej do Giszowca/Murcek, analogicznie ruch lokalny z Murcek/Giszowca do centrum Katowic może odbywać się z DK86 ulicami Mysłowicką, Szopienicką/Górniczego Dorobku/Gospodarczą, odpowiednio w kierunku Szopienic/Zawodzia lub ulicy Murckowskiej DK86.

Rozpoczęły się już prace zespołu ekspertów, który analizuje uszkodzenia. Jak tylko otrzymamy więcej informacji w zakresie wstępnego terminu przywrócenia ruchu - przekażemy je Państwu niezwłocznie. Należy jednak mieć na uwadze, że w najbliższym tygodniu ruch na pewno nie zostanie przywrócony.